Wszystkie programy szkoleniowe w Akademii Psa Pracującego są tak skonstruowane, że tworzą jednolity cykl. Nasi klienci mogą zacząć współpracę z nami zaraz po kupieniu szczeniaka (a nawet jeszcze przed jego kupnem – pomagamy w doborze szczeniąt) lub przy wyborze psa z adopcji (pomagamy wybrać psa z adopcji i schroniska) i kontynuować współprace z nami przez wiele lat.

 

Proponujemy różnego rodzaju aktywności jakie można realizować ze swoim podopiecznym.

 

Psie przedszkole to wstęp do wspólnej przygody. To właśnie podczas tych zajęć psy spotykają swoich ludzi, a ludzie spotykają swoje psy. W „przedszkolu” nasi klienci uczą się pierwszych słów w psim języku, a psom pomagamy bezpiecznie wkroczyć w „straszny” świat ludzkich spraw.

 

Psia podstawówka to program „Pies w Rodzinie”. Program ten powstał  10 lat temu. Przez cały czas jest poddawany surowej ocenie naszych klientów. I pod ich wpływem zmienia się na lepsze.

Podczas zajęć teoretycznych właściciele psów dowiadują się w jaki sposób ich podopieczni się uczą i jak się komunikują. Zajęcia praktyczne zaś to wstęp do wspólnej pracy. Wstęp,  którego opanowanie pozwoli w przyszłości łatwo rozpocząć dowolne aktywności z psem.

 

Program „Pies w Mieście” jest poniekąd odpowiednikiem psiego gimnazjum. Wielu naszych klientów mieszka ze swoimi psami w miastach. Niejednokrotnie w  centrach.

Zdajemy sobie sprawę, że w wielu przypadkach doskonale radzą sobie ze swoimi pupilami. Niestety zdarzają się różne sytuacje, które są trudne dla ludzi i psów. Pomagamy się na nie przygotować. Po zakończeniu programu „Pies w Mieście”, można spokojnie pójść z psem do kawiarni, bez problemów pokonywać przejścia dla pieszych, przechodzić przez tłum przechodniów, czy też schodzić po schodach z psem i wózkiem dziecięcym jednocześnie. Żaden środek komunikacji miejskiej już nie będzie stresował Waszego psa rozmiarami i odgłosami.

 

Tak jak w prawdziwej edukacji czas na liceum. Zapraszamy do programu „Rodzina Bawi się z Psem

Tutaj wykorzystujemy wszystkie nabyte dotychczas umiejętności. Zarówno ludzie jak i ich podopieczni bawią się tym, co wypracowali na wcześniejszych kursach.

Jest tutaj czas na szukanie schowanych w lesie członków rodziny, pokonywanie przeszkód, łapanie rzuconych dysków czy wyciąganie z wody „tonących”.

 

Ostatnim elementem cyklu edukacyjnego w Akademii Psa Pracującego jest Wyższa Szkoła Umiejętności Pracy z Psem.

Jak przystało na studia podczas tego programu pokazujemy jak wiele umiejętności posiadają psy i jak można je wykorzystać. Uczestnicy kursów sami mogą sprawdzić jak dużo już potrafią o ile jeszcze mogą polepszyć swoje relacje z podopiecznym i jak wiele nowych rzeczy mogą wspólnie wypracować.

Tak skonstruowany program szkoleniowy nie wymaga od naszych klientów uczestniczenia we wszystkich kursach.

 

Do naszej Akademii możecie dołączyć w każdej chwili i uczestniczyć niemalże we  wszystkich kursach. My dbamy o to, abyście nie zaczynali od zbyt wysokiego poziomu. Nic gorszego niż zniechęcenie zbyt wysoko zawieszoną poprzeczką. Bez względu na to ile macie lat i ile lat czy miesięcy ma Wasz pies. Zapraszamy do wspólnej zabawy i pracy w Akademii. Nie ma też znaczenia to, że wcześniej uczestniczyliście w szkoleniach innych szkół. U nas znajdziecie wiele nowości, które wzbogacą Waszą wiedzę i podpowiedzą jak jeszcze można cieszyć się z posiadania psa.