POZNAŃ

 

 

 Piotr Smurawa

 

 

Założyciel i instruktor Akademii Psa Pracującego.

W Akademii: prowadzi zajęcia programu „Pies w Mieście”- psie gimnazjum, warsztaty tropieniowe i z pracy węchowej, udziela porad behawioralnych i nadzoruje wszystkie pozostałe działania.

Uczestniczył jako słuchacz i prelegent w wielu seminariach, kursach i warsztatach krajowych oraz międzynarodowych.

Pracował w komisji szkolenia psów Polskiego Związku Kynologicznego.

Najwięcej nauczył się od psów, ich właścicieli i „młodych” instruktorów, którzy swoim zapałem zawsze mobilizują do przesuwania horyzontu poza nowe lądy.

Z wykształcenia: psycholog społeczny, ze specjalizacjami z: psychologii policyjnej, psychologii w biznesie, reklamie.Terapeuta w orientacji systemowej. Ponad to cukiernik. Zarabia na życie zarządzając nieruchomościami pewnego koncernu.

Z zamiłowania: mąż/rodzic, psiarz, wspinacz/alpinista, wariat.

 

dorotazdjecie  Dorota Jarczyńska-Smurawa

 

 

Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej i leczniczej, instruktor dogoterapii, pracuje z młodzieżą  i osobami dorosłymi, prowadzi  warsztaty z zakresu psychopedagogiki i socjoterapii.

Prelegentka seminariów i konferencji polskich i międzynarodowych o tematyce dogoterapeutycznej         i kynologicznej organizowanych przez  między innymi  UAM w Poznaniu.

Koordynator prac młodzieżowej grupy wolontariuszy Klubu „ 8 Wspaniałych”,  laureatka konkursu „ Serce na dłoni” (2005), wyróżniona Przez Prezydenta Miasta Poznania za działalność na rzecz szerzenia wiedzy kynologicznej i dogoterapii w konkursie  „ Wolontariusz Roku” (2006).

Członek założyciel Stowarzyszenia Miłośników Sportu Zaprzęgowego Klub „ ToGo”

( 2004) Fundator Fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „ Mały Piesek Zuzi”. Twórca i propagator programów edukacyjnych z zakresu kynologii dla dzieci i młodzieży. Koordynator i realizator projektów dla wolontariuszy i dogoterapeutów

Współautorka i realizatorka pilotażowych programów: socjoterapeutycznego dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych „Stado bez kitu” oraz edukacyjnego dla młodzieży „Podchody z psem”.

Organizator obozów kynologicznych „ Baw się i wypoczywaj z psem” oraz obozu „Podstawy dogoterapii”.

Instruktor  szkolenia psów w  Akademii Psa Pracującego w Poznaniu. Specjalizuje się w socjalizacji i szkoleniu szczeniąt w oparciu o metody pozytywnych wzmocnień.

 

kaskazdjecie

Katarzyna Marczak

 

 

Magister filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską. Jest członkiem Związku Kynologicznego w Polsce oraz instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo.

Zajmuje się szerzeniem wiedzy kynologicznej wśród dzieci i młodzieży. Współrealizator programu socjoterapeutycznego dla młodzieży „Podchody z psem”. Współorganizator obozów „Baw się  i wypoczywaj z psem”.

Właścicielka suki Emi rasy Australian Cattle Dog. Razem uczestniczyły w seminarium dla psów ras pasterskich i zaganiających prowadzonym przez instruktorów American Herding Breed Association, podczas którego Emi zdała Herding Capability Test oraz Junior Herding  Dog będące egzaminami AHBA. Brała udział w szkoleniu pasterskim w ramach ACD Day. Instruktor szkolenia psów w Akademii Psa Pracującego.

 

martazdjecie​​Marta Kamińska

 

Miłośniczka przyrody. Ukończyła studia inżynierskie Kształtowania Terenów Zieleni.

Na co dzień instruktorka jazdy konnej. Absolwentka kursu zawodowego „Instruktor Szkolenia Psów” organizowanego przez fundację Psia Wachta.

W Akademii Psa Pracującego uczy się od bardziej doświadczonych kolegów i zbiera niezbędne umiejętności, aby w przyszłości móc pomagać psom i ich ludziom, we wzajemnym zrozumieniu siebie.

Prywatnie właścicielka adoptowanej ze schroniska suczki Mili, od której wciąż wiele się uczy. Ich wspólną pasją są długie wędrówki po lasach oraz od niedawna tropienie.​                                                                                                                                                                                                                   

 


Weronika GrzybowskaWeronika Grzybowska

Za dnia tłuamczka i nauczycielka języka koreańskiego, w wolnych chwilach zgłębia techniki behawioralne w pracy z psem. Od 15 lat związana jest z edukacją młodzieży i dorsołych, organizuje warsztaty i obozy w Polsce i za granicą.

Ukończyła filologię koreańską ze specjalnością nauczycielską w Poznaniu oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Seulu. Uczestniczy w licznych seminariach kynologicznych, między innymi sztuczkowych oraz Rally-o, a pod okiem Piotra Smurawy przechodzi kurs instruktorski.

.W pracy ze swoim Buldogiem Rupertem skupia się na treningach wykorzystujących metodę kształtowania. Niedawno  zaczęłą również prace treningowe związane z dyscypliną Rally-o, która we wspaniały sposób łączy przyjemne z pożytecznym ucząc psa podstawowych zasad posłuszeństwa, a Weronikę pokory.