Każdy właściciel psa wie jakie znaczenie ma właściwy dobór szczeniaka. Pies, o znacznie odmiennym temperamencie od właściciela, z czasem staje się psem problemowym.

Niedopasowanie się człowieka i psa prowadzi do konfliktu interesów. Rozumiemy, że domatorom mogą podobać się Husky czy Border Colie. Tak jak rozumiemy, że osobom bardzo energetycznym mogą podobać się King Charles Spaniele czy Mopsy.

 

 

Naszym zadaniem jest uświadomienie klientom z czym wiąże się posiadanie konkretnej rasy i jak "wewnątrz rasy" mogą różnić się jej poszczególni przedstawiciele. Informujemy o różnicach w prowadzeniu hodowli i wpływie hodowców oraz warunków hodowlanych na wczesny rozwój szczeniąt.

Podczas pomocy w doborze szczenięcia, pierwszym zadaniem jest zniechęcenie klienta do posiadania psa. Zdajemy sobie sprawę, że pisanie czegoś takiego na stronie internetowej w rubryce z ofertami jest nieco niebezpieczne. Jednak naszym priorytetem jest działanie na rzecz dobrostanu zwierząt. Zatem im bardziej świadomy przyszły właściciel tym lepsze życie psa w jego domu. Odnosimy sukces zawsze wtedy, gdy człowiek bierze psa do domu ze świadomością problemów jakie się z tym wiążą lub, gdy świadomie rezygnuje z jego kupna.

 

Drugim zadaniem jest zdiagnozowanie czy na pewno klientowi potrzebny jest szczeniak. Wiemy jak wiele jest psów porzuconych. Staramy się działać na ich rzecz poprzez promowanie psów ze schronisk i psów do adopcji z różnych organizacji pro-zwierzęcych. Oczywiście szanujemy potrzeby klientów i nie ma mowy o „wciskaniu” im psów. Informujemy jedynie o tych psach, które potrzebują nowego domu pozostawiając decyzję klientowi. Następnie, na podstawie wywiadu, tworzymy „portret” psiaka. Pozostaje nam jeszcze wizyta w hodowli, obserwacja szczeniąt i wybór najbardziej zbliżony do wypracowanego wspólnie z klientem wzorca. Na życzenie, możemy stosować różnego rodzaju testy (np. PAT).

 

Wolimy jednak stosować nasze „prywatne testy”, które wypracowaliśmy przez wiele lat. Oferujemy dodatkowo pomoc przy wyborze psów do konkretnej pracy.

 

Specjalizujemy się w wyborze psów sportowych, psów do pracy węchowej i psów pracujących z osobami chorymi i z niepełnosprawnościami.