POZNAŃ
Piotr Smurawa
Założyciel i instruktor Akademii Psa Pracującego.
W Akademii: prowadzi zajęcia programu „Pies w Mieście”- psie gimnazjum, warsztaty tropieniowe i z pracy węchowej, udziela porad behawioralnych i nadzoruje wszystkie pozostałe działania.
Uczestniczył jako słuchacz i prelegent w wielu seminariach, kursach i warsztatach krajowych oraz międzynarodowych.
Pracował w komisji szkolenia psów Polskiego Związku Kynologicznego.
Najwięcej nauczył się od psów, ich właścicieli i „młodych” instruktorów, którzy swoim zapałem zawsze mobilizują do przesuwania horyzontu poza nowe lądy.
Z wykształcenia: psycholog społeczny, ze specjalizacjami z: psychologii policyjnej, psychologii w biznesie, reklamie.Terapeuta w orientacji systemowej. Ponad to cukiernik. Zarabia na życie zarządzając nieruchomościami pewnego koncernu.
Z zamiłowania: mąż/rodzic, psiarz, wspinacz/alpinista, wariat.
Dorota Jarczyńska-Smurawa
Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej i leczniczej, instruktor dogoterapii, pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi, prowadzi warsztaty z zakresu psychopedagogiki i socjoterapii.
Prelegentka seminariów i konferencji polskich i międzynarodowych o tematyce dogoterapeutycznej i kynologicznej organizowanych przez między innymi UAM w Poznaniu.
Koordynator prac młodzieżowej grupy wolontariuszy Klubu „ 8 Wspaniałych”, laureatka konkursu „ Serce na dłoni” (2005), wyróżniona Przez Prezydenta Miasta Poznania za działalność na rzecz szerzenia wiedzy kynologicznej i dogoterapii w konkursie „ Wolontariusz Roku” (2006).
Członek założyciel Stowarzyszenia Miłośników Sportu Zaprzęgowego Klub „ ToGo”
( 2004) Fundator Fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „ Mały Piesek Zuzi”. Twórca i propagator programów edukacyjnych z zakresu kynologii dla dzieci i młodzieży. Koordynator i realizator projektów dla wolontariuszy i dogoterapeutów
Współautorka i realizatorka pilotażowych programów: socjoterapeutycznego dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych „Stado bez kitu” oraz edukacyjnego dla młodzieży „Podchody z psem”.
Organizator obozów kynologicznych „ Baw się i wypoczywaj z psem” oraz obozu „Podstawy dogoterapii”.
Instruktor szkolenia psów w Akademii Psa Pracującego w Poznaniu. Specjalizuje się w socjalizacji i szkoleniu szczeniąt w oparciu o metody pozytywnych wzmocnień.
Katarzyna Marczak
Magister filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską. Jest członkiem Związku Kynologicznego w Polsce oraz instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo.
Zajmuje się szerzeniem wiedzy kynologicznej wśród dzieci i młodzieży. Współrealizator programu socjoterapeutycznego dla młodzieży „Podchody z psem”. Współorganizator obozów „Baw się i wypoczywaj z psem”.
Właścicielka suki Emi rasy Australian Cattle Dog. Razem uczestniczyły w seminarium dla psów ras pasterskich i zaganiających prowadzonym przez instruktorów American Herding Breed Association, podczas którego Emi zdała Herding Capability Test oraz Junior Herding Dog będące egzaminami AHBA. Brała udział w szkoleniu pasterskim w ramach ACD Day. Instruktor szkolenia psów w Akademii Psa Pracującego.

Weronika Grzybowska
Za dnia tłuamczka i nauczycielka języka koreańskiego, w wolnych chwilach zgłębia techniki behawioralne w pracy z psem. Od 17 lat związana jest z edukacją młodzieży i dorsołych, organizuje warsztaty i obozy w Polsce i za granicą.
Ukończyła filologię koreańską ze specjalnością nauczycielską w Poznaniu oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Seulu. Ukończyła kurs instruktorski w Akademii Psa Pracującego pod okiem Piotra Smurawy. Instruktorka Rally – O.Uczestniczy w licznych seminariach kynologicznych, między innymi sztuczkowych.
W pracy ze swoim Buldogiem Rupertem skupia się na treningach wykorzystujących metodę kształtowania. Niedawno zaczęłą również prace treningowe związane z dyscypliną Rally-o, która we wspaniały sposób łączy przyjemne z pożytecznym ucząc psa podstawowych zasad posłuszeństwa, a Weronikę pokory.
Jacek Wojnarowski
Absolwent psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Podczas studiów szczególnie zainteresował się relacjami na linii człowiek – pies oraz wpływem obecności psa w życiu człowieka na jego psychikę. Ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe na poznańskim oddziale Uniwersytetu SWPS z psychologii zwierząt, podczas których poszerzył wiedzę z zakresu behawiorystyki psów, kotów oraz koni. Posiada dyplom dogoterapeuty uzyskany na szkoleniu w Fundacji “Mały Piesek Zuzi”.
Swoją przygodę z Akademią Psa Pracującego rozpoczął jako wolny słuchacz, biorąc udział w obozach z tropienia i zajęciach z posłuszeństwa. To właśnie wtedy zafascynowały go niezwykłe możliwości psiego zmysłu węchu oraz związane z tym metody zacieśniania więzi między czworonogami i ich właścicielami. Pragnie pomagać ludziom i zwierzętom w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem. "